Pár let

1. září 2017 v 10:15 | Samantha |  Já a blog
Už je to pár let, co jsem zavítala na svůj vlastní blog. Dokonce dostat se sem byl velice slušný oříšek, protože jsem si nepamatovala heslo ani k tomuto blogu, ani k emailu, jejž k němu mám přidružený. Nakonec jsem se sem však dostala a to s jediným úmyslem. Zaznamenat si po letech zase část svého života. I kdyby si to přečetl jediný člověk, je to víc než v co doufám. Tyto stránky již dlouhou dobu fungují jen jako archiv mých (lehce naivních) povídek na téma "fanfiction Harry Potter" a pak jako takový "jednou-za-pár-let-deníček".

A právě kvůli té druhé funkci jsem dnes tady. Abych sama sobě zanechala poznámku o tom, v jakém stavu se můj svět nachází v polovině roku 2017. Nelze ani slovy popsat, kolik ošklivých zkušenností mám za posledních pár let, a potažmo za posledních pár týdnů, za sebou. Přes to, nebo spíše právě proto, se cítím silnější než kdy dřív. Z mého života odešli lidé, kteří se rozhodli nestát po mém boku a soustředit se raději na sebe. A i když se zatím stále nemůžu zbavit ostnu hořkosti, uvnitř ve své Moudré části vím, že je to v pořádku. Je to jejich rozhodnutí, které tak cítí, a proto je to v pořádku. A mně bohužel jen u některých z nich trvalo dlouho si to připustit.

Teď však jsem volná a můžu jít dál. Bohatší o zkušennosti, o bolest, o pocity, které jsem netušila, že zažiju a které úzce souvisí s mou rolí tady na Zemi jako ženy. Věřím, že jednou ji naplním. Každopádně v současnosti má jiné úkoly a věřím, že se jich zhostím jak nejlépe dovedu. Strach je také v pořádku, ten pociťuji velmi často, protože vnímám zodpovědnost. A to je dobře. Díky tomu už nedovolím, abych sešla z cesty.

Poselství této zprávy je - nedovolte nikdy nikomu, aby na vás páchal zlo. A nemusí to nutně znamenat, že vám ten člověk CHCE ubližovat. Ale pokud to dělá, byť nevědomky, je třeba se tomu postavit. Mějte se rádi natoli, abyste tohle nikomu nedovolili. Možná to je klišé, ale je v něm ukrytá pravda - mějte se rádi tak, jak chcete, aby vás měl rád svět, a díky tomu nikomu nedovolíte, aby vás miloval méně.

Přišla jsem na to ve svých téměř 25 letech. Doufám, že mnoho z vás na to přišlo dříve.

S přáním všeho dobrého
Samantha
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 1. září 2017 v 10:31 | Reagovat

Veľa šťastia aj tebe 😉

2 Markéta Markéta | E-mail | 2. září 2017 v 21:38 | Reagovat

Nápodobně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama