Pláč

24. ledna 2007 v 21:34 | Samantha |  Vezmi mě s sebou
Byl večer. Dešťové kapky dopadaly na těžká železná okna bradavického hradu. Většina studentů již dávno spala ve svých pokojích. Jen jedna dívka ne. Bloudila po bradavických chodbách a třásla se částečně zimou a částečně potlačovaným pláčem.

Harry se dnes pokusil vzít si život. Teď leží na ošetřovně a madam Pompfreyová se mu snaží doplnit krev, kterou při svém pokusu o sebevraždu ztratil. Ron je na ni naštvaný, protože si myslí, že Křivonožka snědl jeho krysu. Tedy tu novou, kterou dostal poté, co se ukázalo, že Prašivka není Prašivka, ale Petr…
Tak hluboko se ponořila do svých myšlenek, že si ani nevšimla, že proti ní někdo stojí. Vrazila do něj a s výkřikem se svalila na zem. Bála se, protože neviděla dotyčnému do tváře. V tom se jeho hůlka rozsvítila a ona s úlekem spatřila…
"P-pane profesore!?" setřela si rychle z tváře slzy.
"Slečno Grangerová, snad byste mi mohla vysvětlit, co děláte v tuto dobu poblíž mého sklepení." Ušklíbl se. Hermiona se chvatně zvedla ze země a upřeně sledovala své černě lakované boty.
"Slečno Grangerová, byla byste tak laskavá a odpověděla mi na mou otázku? Pozvedl ironicky obočí. Hermioně po tvářích nezadržitelně začaly stékat další slzy. Další člověk, který na ni křičí…
Když Snape spatřil, co zapříčinil, zarazil se. Tohle se mu ještě nestalo…
"Bolí vás něco?" zeptal se o tón klidnějším hlasem. Zavrtěla hlavou.
"Tak co to s vámi je? Grangerová, promluvte sakra!" ztrácel trpělivost. V tom se Hermiona sesunula k zemi, zády opřená o zeď, a nekontrolovatelně se roztřásla. Snape na nic nečekal, vzal ji do náruče a odnesl ji o patro níž k sobě do sklepení. Tam ji položil na svou postel a nalil jí do úst povzbuzující a uklidňující lektvar. Přestala se třást a velkýma oříškovýma očima zírala na profesora, který seděl naproti ní v křesle a čekal, až se dá do pořádku.
"Dě-děkuji…" vykoktala ze sebe.
"Stále mi ještě dlužíte vysvětlení." Opáčil namísto toho Snape. Hleděl jí zpříma do očí a snažil se v nich něco najít, cokoli… Nenašel však nic. Byly podivně prázdné a smutné. Na malou chvíli ji zatoužil obejmout a utěšit, vzápětí se však okřiknul a pohlédnul na oheň v krbu.
"Víte…" rozpovídala se po chvíli." Začalo to tím, že jsem zapomněla úkol z přeměňování. Odpoledne na mě Ron začal křičet protože si myslel, že moje kočka snědla jeho novou krysu. No a skončilo to tím, že jsem večer našla Harryho v komnatě nejvyšší potřeby s podřezanýma žilama a dopisem na rozloučenou…." Sklopila zrak. Čekala, že ji Snape seřve za to, že kvůli tomu s ní tady zbytečně maří čas. Čekala cokoli, jen ne lidskost, která se mu objevila v očích, když do nich pohlédla.
"Pokud budete cokoli potřebovat, slečno Grangerová, víte, kde mne najít…" s tímto ji slušně vyprovodil z učebny a zavřel za ní dveře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama