1.kapitola

27. ledna 2007 v 17:20 | Sharlotta |  Pár dní ze života lorda Voldemorta - parodie
Toto není má povídka, ale náleží jedné mé velmi dobré kamarádce, která mě poprosila, jestli bych to nemohla uveřejnit tady. Komentáře od vás jí předám...
***

Bylo asi krátce před polednem, když jsem se nervózně procházel po své pracovně. Zítra má Brumbál vyzvednout Harryho Pottera od jeho šílených příbuzných. A to je ta nejvhodnější doba pro to, abych je mohl oba dva oddělat. Zabil bych dvě mouchy jednou ranou. Ale právě v tom to všechno vězí. Když jsem promýšlel tenhle bezva nápad, tak mi najednou problesklo hlavou, že bych vlastně Harryho nemusel zabíjet. Ne že by mi na něm nějak zvlášť záleželo, ale že by se mi mohl hodit jako rukojmí. A pak by mi za něj dal Brumbál třeba celý svět, jen aby se mu nic nestalo. A když jsem tak nad tím přemýšlel, začal se mi ten návrh zdát stále více přijatelnější. Už vidím ty titulky v novinách: "Harry Potter- zajatec Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit" (teda vážně nechápu, proč se mého jména tolik bojí, ale aspoň mám autoritu). Zrovna jsem si takhle sladce snil, když do mého pokoje vtrhl Červíček:
"Mistře, už si budete přát oběd?" Chvíli jsem si ho nepřítomně prohlížel, a pak jsem řekl:
"Červíčku, víš jak jsem říkal o tom zítřejším plánu? Že je chci zabít oba?" Červíček se zamyslel (bože, ten magor si snad stojí na vedení, než mu vždycky všechno dojde, tak to někdy trvá hodiny, já vážně nechápu, za co ho platím) a potom pomalu přikývnul.
"Ano Mistře, říkal jste, že na tu práci najmete několik smrtijedů a že jim bude velet buď Avery nebo Malfoy…"
"To jsem sice říkal, ale plán se mění." Zvolal jsem netrpělivě. "Celé akci budu velet já sám osobně. Pottera mi odchytíte a zajmete, takže nezapomeň říct smrtijedům, že ho mají nechat naživu, maximálně ho omráčit pokud bude klást velký odpor. Jo a pokud jde o Brumbála, toho přenechejte mě…Posloucháš mě hergot vůbec!?" vyjel jsem na něj, když se zahleděl někam z okna (on je to sice romantik a snílek, ale odsaď podsaď). Červíček sebou trhnul a pak se mi (možná až přehnaně hluboce) uklonil.
"Říkal jste že ty dva…"
"Já vím co jsem říkal, ale hlavně abys to věděl ty! A teď to ostatním vyřiď. Ale běda jestli něco popleteš, jinak…"
"Ano Mistře, spolehněte se Mistře, ihned to jdu vyřídit." Už se měl k odchodu, když tu se najednou zarazil.
"Co je?" zeptal jsem se ostře.
"Ale, já jen Mistře, že jsem tady za vámi prve s něčím přišel a teď už nevím, co to bylo…" odpověděl zadumaně. Já teda vážně nepochopím, jak může mít člověk takovou sklerózu. A já vůbec zaměstnávám samý blbce. Třeba Dolohov, to je takovej tupec, že to svět neviděl. Ten dokáže zpackat úplně všechno. Nebo Lucius Malfoy. Ten má sice dobrý postavení i známosti, ale člověk si s nim pořádně nepokecá. Nemůžu říct, že všichni jsou takoví tupci, ale většina je. No ale lepší něco než nic. A tak jsem jen protočil oči v sloup a řekl:
"No myslím že to bylo něco s obědem…" tady pozor, já se totiž šíleně ovládal (na můj vkus až příliš skvěle). Červíček tiše stál a potom nesměle opakoval:
"Ni jo, vy máte pravdu Mistře, takže, kdy chcete ten oběd?"
"No už mám docela hlad tak mi ho přines." A když se pomalu šoural ke dveřím, zařval jsem:
"A rychle, nebo si dám místo oběda rovnou tebe." A to už jsem se neovládl a hodil po něm svícen. Červíček rychle zmizel ve dveřích, aby na něm ještě nepřistála nějaká kniha, skleněné těžítko nebo dokonce cestovní kufr.
"Ach bože, to je idiot!" zařval jsem na celý Visánek. Tak, to jsem přesně potřeboval, vyvztekat se. Ale bohužel jsem netušil, že ještě není konec.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | Web | 9. ledna 2009 v 9:41 | Reagovat

Pěkný, bude holčina pokračovat, někdy?

2 Gaia Gaia | Web | 4. září 2009 v 17:12 | Reagovat

Srandovní :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama